Odsłonięcie tablicy upamietniającej Jerzego Szmajdzińskiego na Uniwersytecie Ekonomicznym

28 lutego 2013  Pani Poseł Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska wzięła udział w obchodach związanych ze Świętem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Wyjątkowym punktem uroczystości było odsłonięcie tablicy upamiętniającej tragicznie zmarłego Jerzego Szmadzińskiego, Wicemarszałka Sejmu RP, absolwenta uczelni. W uroczystości udział wzięli ojciec i brat zmarłego, znajomi i koledzy z czasów studenckich oraz członkowie zarządu i rady Fundacji, której patronuje zmarły. Podczas spotkania głos zabrali między innymi Rektor uczelni, a także przyjaciel Wicemarszałka Pan Jan Chałdaj, który wspominał pasje z jakimi Jerzy Szmajdziński angażował się w sprawy uczelni. Wzruszona Pani Poseł podziękowała wszystkim za przybycie i tak wspaniały gest ze strony władz uczelni, którą jej mąż bardzo cenił. Tego dnia zaprezentowano również wystawę, na której zgromadzono zdjęcia i pamiątki związane z działalnością Jerzego Szmajdzińskiego zgromadzone i udostępnione między innymi przez Fundację jego imienia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Nasze działania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.