Spotkanie Premiera Leszka Millera z mieszkańcami Jeleniej Góry – 17.01.2014r.

W dniu 17 stycznia 2014r. odbyła się konferencja prasowa Przewodniczącego Klubu Poselskiego SLD – Premiera Leszka Millera poświęcona propozycji powrotu do podziału administracyjnego przewidującego 49 województw. Następnie w auli Uniwersytetu Ekonomicznego odbyło się spotkanie mieszkańców Jeleniej Góry z Premierem. W spotkaniu uczestniczyli też m.in.: posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Radosław Mołoń – przewodniczący Rady Dolnośląskiej SLD, Piotr Paczóski – przewodniczący jeleniogórskiej RP oddziału SLD oraz członkowie jeleniogórskiego SLD. Premier Leszek Miller rozmawiał z mieszkańcami o propozycji powrotu do podziału administracyjnego przewidującego 49 województw. W obecnej strukturze administracyjnego podziału kraju nadal będą rozwijały się silne aglomeracje, a mniejsze ośrodki, takie jak Jelenia Góra, pozostaną z tyłu. Koncepcja przemodelowania ustroju administracyjnego kraju mogłaby mieć szansę zaistnieć dopiero w przyszłej kadencji, a gdy pomysł zdobyłby większość, to mógłby zostać wprowadzony w życie w 2017 roku. – mówił szef SLD.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Nasze działania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.