XVIII Bal Charytatywny już za nami

W miniony piątek 17.01.2014r. w hotelu Mercure w Jeleniej Górze odbył się XVIII Bal Charytatywny organizowany co roku najpierw przez Jerzego Szmajdzińskiego, a teraz przez Fundację Jego imienia oraz Posłankę Małgorzatę Sekułę – Szmajdzińską. Głównym celem balu była zbiórka pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z powiatu jeleniogórsko – legnickiego. W tym roku na balu bawiło się około 200 osób.  Wśród gości honorowych znaleźli się Przewodniczący Klubu Poselskiego SLD – Pan Leszek Miller oraz Europosłanka – Pani Lidia Geringer de Oedenberg. Na balu bawili się również  lokalni i ogólnopolscy działacze społeczni, przedsiębiorcy i przedstawiciele różnych środowisk politycznych. W tym roku, po raz pierwszy na Balu Charytatywnym zostały wręczone Statuetki Przyjaciela Fundacji. Przyznano je: Zakładom Mięsnym Niebieszczańscy, szefowej Fundacji Polska Miedź Cecylii Ewie Stankiewicz, prezesowi Citronex-u Arturowi Toronowskiemu, a także dwóm warszawskim biznesmenom, wspierającym Fundację od samego początku: Andrzejowi Skowrońskiemu oraz Wiesławowi Bednarzowi.  Oprócz wyśmienitej zabawy na parkiecie, którą zapewnił zespół Tomski Band organizatorzy balu przygotowali wiele atrakcji min.  liczne konkursy, aukcje, licytacje i loterie. Wyśmienita zabawa trwała do wczesnych godzin rannych. Wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy;)

Podczas XVIII Balu Charytatywnego  zebraliśmy następujące kwoty:
licytacja – 11.510,00 PLN
sprzedaż losów – 3840,00 PLN
sprzedaż pączków – 1260,00 PLN
Łącznie – 16.610,00  PLN

Przykładowe wyniki licytacji:

Wizytownik multimedialny przekazany przez Prezydenta RP B. Komorowskiego wylicytowano za kwotę 1500,00 PLN

Lot Balonem – 1000,00 PLN

Pióro Aleksandra Kwaśniewskiego – 1500,00 PLN

Książka Leszka Millera – 550,00 PLN

Strój narodowy z Uzbekistanu – 1500,00 PLN

Kurtka szyta dla Adama Małysza – 600,00 PLN

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Nasze działania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.