Stypendyści 2012

Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego przyznała stypendia 38-miu najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom z okręgu jeleniogórsko – legnickiego. W tym roku wyróżnienie otrzymali uczniowie, których osiągnięcia znacznie wykraczają poza obowiązkowy program nauczania. Dodatkową nagrodą dla gimnazjalistów był zorganizowany przez Fundację trzy dniowy wyjazd do Warszawy. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Uczniowie zwiedzili między innymi: Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Wilanów i Centrum Nauki Kopernik.

Najważniejszym punktem wyjazdu był 18 września i wizyta w gmachu Sejmu RP, w którym odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Stypendialnych przez Przewodniczącego Rady Fundacji – Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Od Posłanki Małgorzaty Sekuły-Szmajdzińskiej stypendyści otrzymali listy gratulacyjne. Na uroczystości obecni byli także członkowie Rady Fundacji m.in. Pan Poseł Ryszard Kalisz, oraz parlamentarzyści Marszałek Jerzy Wenderlich i Cezary Olejniczak. Pobyt w Warszawie oraz wizyta w Sejmie RP dla wszystkich stypendystów była z pewnością niezapomnianym przeżyciem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stypendyści. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.