Uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej Jerzego Szmajdzińskiego w Głogowie – 26.04.2014r.

W dniu 26 kwietnia 2014 roku z inicjatywy Oddziału Powiatowego Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Głogowie oraz z pomocą władz powiatu  i miasta doszło do upamiętnienia osoby Jerzego Szmajdzińskiego poprzez uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Uroczystość zaszczyciło swoją obecnością bardzo wielu zaproszonych gości oraz mieszkańców Głogowa. Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Pani Poseł na Sejm RP Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska, przedstawiciele Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, Ewa Drozd – Posłanka na Sejm RP, Ryszard Zbrzyzny – poseł na Sejm RP, płk Piotr Pertek – Prorektor ds. Wojskowych Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, Rafael Rokaszewicz – Starosta Głogowski, Leszek Szulc – wiceprezydent Miasta Głogowa. Uroczystość poprowadził kpt. Rez. Janusz Szmołda – wiceprezes Oddziału Powiatowego ZWiRWP w Głogowie. Oprawę uroczystości zapewniła kompania honorowa wraz ze sztandarem 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego oraz Orkiestra Górnicza z Zakładów Górniczych w Sieroszowicach. Aktu odsłonięcia tablicy pamiątkowej poprzez przecięcie wstęgi dokonali: Pani Poseł Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska, Pan ppłk Adam Kliszka, oraz Pan st. chor. rez. Jerzy Nagoda. Po odsłonięciu przybyli goście oraz delegacje przedstawicieli urzędów, związków i stowarzyszeń złożyli wieńce i wiązanki pod tablicą.

Autor zdjęć: st. plut. rez. Marek Świątek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Nasze działania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.